Haber

AB, 16 Mart’ta depremzedeler için bağış konferansı düzenleyecek

İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billström, Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için uluslararası toplumdan yardım toplamak amacıyla düzenlenmesi planlanan Bağışçılar Konferansı’nın 16 Mart’ta yapılacağını duyurdu.

Avrupa Birliği (AB) Konseyi’nin dönem başkanı İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billström, Belçika’nın başkenti Brüksel’de düzenlenen Dış İlişkiler Kurulu toplantısı öncesi açıklamalarda bulundu. İsveç’in Kahramanmaraş’taki depremlerin ardından harap olan Türkiye ve Suriye için elinden geleni yapacağını belirten Billström, depremzedelere yardım toplamak için düzenlenecek Bağışçılar Konferansı’nın 16 Mart’ta Brüksel’de düzenleneceğini duyurdu. Billström, “Türkiye ve Suriye halkına ek destek sağlamak ve bu depremin korkunç hasarını mümkün olduğu kadar hafifletmeye çalışmaktır” dedi.

AFAD’ın yaptığı son açıklamada, Kahramanmaraş merkezli depremlerde ölü sayısının 41 bin 20’ye çıktığı belirtildi. Depremden etkilenen Suriye’nin kuzeyindeki muhalif bölgelerde 4 bin 815 kişinin hayatını kaybettiği, bin 414 kişinin ise hayatını kaybettiği bildirildi. resmi açıklamalara göre rejimin kontrolündeki topraklarda yaşıyor. – BRÜKSEL

haber-pinarhisar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu