Teknoloji

Apple Vision Pro’da Şifresini Unutanlar Yandı!

Geçtiğimiz gün tanıtılan Apple Vision Pro’da şifreyle ilgili ilginç bir durum ortaya çıktı. Şifresini unutanların şifrelerini kurtarması oldukça zordur.

Apple’ın yeni modellerinden biri olan Apple Vision Pro’da şifreyi unutanlar için şifre sıfırlama seçeneğinin olmadığı ortaya çıktı. Bloomberg, yurt dışında 3499 dolar satış fiyatıyla satışa sunulan yeni modelde bu farklı durumu ortaya çıkardı.

Apple Vision Pro Şifresi Nasıl Sıfırlanır?

Apple Vision Pro’da şifre sıfırlama işlemi sırasında kullanıcıların herhangi bir yardım alması mümkün değildir. Tekrar tekrar yanlış şifre girilmesi durumunda bir bekleme süresi devreye girer. Bekleme süresi sonunda şifrenin doğru girilmemesi durumunda tek seçenek Apple servislerine başvurmak olacaktır. Üstelik böyle bir seçenek seçildiğinde Apple Vision Pro’daki tüm bilgiler silinecektir.

Apple resmi forumlarında kullanıcıların şifre sorunu yaşamasından kaynaklanan bu durum bazı şikayetleri de beraberinde getiriyor. Öyle ki şifre sorunu yaşayan kullanıcılar, gerçek şifreyi hatırlayıp girdikleri halde içeriklerinin silinmesi şokuyla karşı karşıya kaldı.

Apple Vision Pro’da Şifresini Unutanlar Yandı!

Apple’dan müdahale bekleniyor

Apple’ın, Apple Vision Pro şifresini değiştirme konusunda daha kolay bir çözüm sunması bekleniyor. Şu anda kural Vision Pro’nun Apple yetkili destek merkezlerine veya posta yoluyla gönderilmesidir. Ancak önümüzdeki günlerde yapılacak yazılım güncellemeleri ile şifre değiştirmenin yeni bir yolu bulunabilir.

Şifre sıfırlama dışında bir diğer beklenti ve sorun ise fare kullanmamaktır. Oyun kumandaları gibi belirli deneyimlere yönelik pek çok aksesuarla uyumlu olsa da eski Apple klavye modelleri ve fare gibi aksesuarlar, Apple Vision Pro ile uyumlu değildir. Apple’ın resmi açıklamalarına göre pil kullanan donanımlar, Apple Vision Pro ile uyumlu çalışmayabilir.

Yüksek fiyatlı bir modelde ortaya çıkan bu sorunlar ve uyumsuzluklar, kullanıcıların yeni model hakkında olumsuz bir izlenim edinmesine neden oldu.

habergorele.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu