Haber

Bakan Kirişci, AK Parti Osmaniye İl Başkanlığını ziyaret etti Açıklaması

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, ” Türkiye’nin son dönemdeki sadece bölgesel değil aynı zamanda da küresel düzeyde elde etmiş olduğu başarılara gölge düşürmek isteyen çevreler var. Bu çevrelere de inşallah şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış bu topraklardaki aziz milletimiz ders vermeye devam edecek.” dedi.

Kirişci, AK Parti Osmaniye Vilayet Başkanlığını ziyaret etti, Vilayet Lideri Seydi Gülsoy ve parti yöneticileriyle görüştü.

Bakan Kirişci, ziyaretin akabinde gazetecilere yaptığı açıklamada, vazife müddetinde 46 vilayette 70’ten fazla program yaptıklarını, kentte de Tarım Sektör Temsilcileri Toplantısı’nın 31’incisini düzenleyeceklerini söyledi.

Partide de teşkilat üyeleri ve partililerle değerlendirme yaptıklarını ifade eden Kirişci, “Türkiye’nin elhamdülillah önü açık, milletimizin, partimize ve Cumhur İttifakı’na güveni tam. Bizler de buna rağmen herhangi bir eksiklik, aksaklık olmasın diye sıkı tutmak, vatandaşlarımızla ilişkilerimizi geliştirmek adına bu ziyaretleri gerçekleştiriyoruz.” diye konuştu.

Programlarının yarın Hakkari’de devam edeceğini belirten Kirişci, Türkiye’nin dört bir yanında bakanlıkça yaptıkları ve yapacakları çalışmaları ele alacaklarını dile getirdi.

“Milletimiz, birliğini, beraberliğini ve bunun kadri ile kıymetini biliyor”

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde şehit olan ve cenazesi dün Osmaniye’de toprağa verilen Piyade Uzman Çavuş Sinan İnak’ın ailesine başsağlığı dileyen Kirişci, “Biz öyle bir coğrafyada bulunuyoruz ki sevenlerimiz kadar sevmeyenlerimiz de var. Türkiye’nin gelişmesinden, güçlenmesinden rahatsız olan ve Türkiye gündemini altüst edip yine o eski Türkiye’ye döndürmek isteyen çevreler var. Ama ne yaparlarsa yapsınlar bunlara asla prim vermeyeceğiz. Milletimiz, birliğini, beraberliğini ve bunun kadri ile kıymetini biliyor.” dedi.

Kirişci, İstanbul’da İstiklal Caddesi’nde 13 Kasım’da yapılan terör saldırısına ait de şunları kaydetti:

“Türkiye’nin son devirdeki yalnızca bölgesel değil birebir vakitte da global seviyede elde etmiş olduğu başarılara gölge düşürmek isteyen çevreler var. Bu çevrelere de inşallah şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış bu topraklardaki aziz milletimiz ders vermeye devam edecek. Biz de onlara layık kabine üyeleri olarak çalışmaya, parti olarak da en zirveden alt kademesine kadar bir ortada olmaya devam edeceğiz. Zira biz saflarımızı ne kadar sık fiyat, aramızdaki birlikteliğimizi güçlendirirsek ortadan rastgele bir şeytanın, düşmanın, tefrikanın geçmesi kelam konusu değil.”

Bakan Kirişci, kentteki programları kapsamında Akdeniz Kahramanmaraşlılar Federasyonuna da ziyarette bulundu. Federasyon Lideri Yunus Pak, Kirişci’ye el dokuması kilim ile kılıç armağan etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu