Haber

Çevreyi korumanın ödülü Karadeniz turu oldu

Çevreyi korumanın ödülü Karadeniz tipi oldu

Sivas Belediyesi Kültür Gezileri kapsamında çevreye duyarlı üniversite öğrencilerine Karadeniz gezisi düzenlendi.

SİVAS – Sivas Belediyesi Kültür Gezileri kapsamında çevreye duyarlı üniversite öğrencilerine Karadeniz gezisi düzenlendi.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Çevre ve İklim Kulübü öğrencilerinin kampüste belirli aralıklarla yaptıkları temizlik çalışmaları karşılıksız kalmadı. Sivas Belediyesi tarafından düzenlenen Kültür Gezileri kapsamında çevreye duyarlı bu öğrenciler için motivasyon gezisi düzenlendi. 90 öğrencinin katıldığı gezide Trabzon ve Rize’nin tarihi ve turistik yerleri gezildi. Öğrenciler, Ayder Yaylası, Uzungöl ve Fırtına Deresi gibi doğal güzelliklere sahip bölgeleri görme fırsatı buldu. Bol bol fotoğraf çektiren öğrenciler, Fırtına Deresi’nde rafting yaptı. Öğrenciler geziden son derece memnun kaldıklarını söylediler.

Çevre ve İklim Kulübü Başkanı Nur Sima Akgül, Sivas Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Geçen yıl İletişim Fakültesi’nde bir hocamız gözetiminde kulübümüzü kurduk. üyelerimizi bilinçlendiriyoruz.Kampüste çöp topluyoruz.Bunun dışında iklim değişikliği ve küresel ısınma konusunda çalışıyoruz.Bu çalışmalara katılan arkadaşlarımızı motive etmek için şehir dışına geziler düzenlemeye çalışıyoruz.İlkimiz Bu seneki gezimiz Karadeniz’di.Kulübümüzün etkinliklerine katılan 90 kişilik bir ekip seçtik.O ekiple birlikte Trabzon ve Rize’yi gezdik.Geçen yıl kulüp olarak 120 kişi trenle Divriği’ye gittik. .Sivas belediyesi bizi yine aldı.Divriği’nin camisini,kalesini ve turistik yerlerini orada gezdik.Divriği pilavı yedik ve döndük.Sivas belediyesine seyahat için başvurduğumuzda bizi hiç geri çevirmediler. Bizi desteklediler” dedi.

yolculuktan memnun

Çevre ve İklim Kulübü üyesi Uğur Yıkılmaz, etkinlikten çok memnun kaldıklarını belirterek, “Çevre ve İklim Kulübü olarak bariz çalışmalar yaptık. Çöp topladık. Suyu nasıl kullanmamız gerektiğine dair belgeseller izledik, yaptık. bunun gibi etkinlikler.Sonuç olarak etkinliklerimize katılanlar geziye katılmaya hak kazandılar.Sivas Belediyemizle işbirliği yapıldı ve belediyemiz bize bu imkanları sağladı.Rize Trabzon gezisi vardı.Şimdi buradayız. .İlk olarak Trabzon Uzun gölünü ziyaret ettik.Ardından Rize Ardeşen’e gittik ve akşam yemeğimizi yedik.Yemekler ve konaklama gerçekten süperdi.Bugün Ayder yaylasına gittik.Şimdi sona doğru geldik ve gerçekten çok memnun kaldık. Bu tür faaliyetlerin devam etmesi gerekiyor. Aynı zamanda çöplerimizi yere atmamaya da dikkat etmeliyiz. Sivas’ta suyu bilinçli kullanmamız gerekiyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu