Haber

CHP heyeti YSK Başkanı Yener’i ziyaret etti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, seçim sonucu kesinleşene kadar Cumhuriyet Halk Partisi ve Millet İttifakı olarak görevlerinin başında olduklarını belirtti.

Adam, beraberinde Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Küme Başkan Yardımcısı Engin Özkoç ve CHP Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Temsilcisi Mehmet Hadimi Yakupoğlu ile YSK Başkanı Ahmet Yener’i ziyaret etti.

Ziyaretin ardından YSK binasından çıkarken gazetecilere açıklama yapan Erkek, sandıktan çıkan seçmenin iradesini tam olarak yansıtmanın, yurt içi ve yurt dışındaki tüm oyları sandık başına kadar saymanın kendileri için değerli olduğunu söyledi. sağlıklı ve sadık bir formda ve sisteme girmek.

Yurt içinde ve yurt dışında seçim sonuçlarını takip etmeye devam ettiklerini belirten Erkek, ATO Kongresi’nde yabancı oy sayımının devam ettiğini hatırlatarak, bu sayımın daha uzun süreceğini belirtti.

ATO Kongresi’nde CHP’li milletvekilleri, sandık kurulu üyeleri ve gözlemcilerin görev yaptıklarını anlatan Erkek, “Biz Cumhuriyet Halk Partisi ve Millet İttifakı olarak seçim sonucu kesinleşene kadar görev başındayız. her seçmenin oyu.” dedi.

habersile.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu