Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkmenistan eski Cumhurbaşkanı Berdimuhammedov ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özbekistan’ın Semerkant şehrinde gerçekleştirilen Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Devlet Başkanları 9’uncu Tepesi çerçevesinde Türkmenistan eski Cumhurbaşkanı ve Halk Maslahatı Lideri Kurbankulu Berdimuhammedov ile görüştü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Özbekistan’ın Semerkant şehrinde gerçekleştirilen Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Devlet Başkanları 9’uncu Doruğu çerçevesinde temaslarına devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkmenistan eski Cumhurbaşkanı ve Ulusal Kurul Halk Maslahatı Lideri Kurbankulu Berdimuhammedov ile bir ortaya geldi.

Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev tarafından, tepe çerçevesinde düzenlenen Türk Dünyası Ali Nişanı takdim merasiminde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Halk Maslahatı Lideri Berdimuhammedov’a Ali Nişan’ı taktim edilmişti. Mirziyoyev nişanı taktim etmesinin akabinde yaptığı konuşmada “Türk Devletleri Teşkilatı’nda önemli rolünüz oldu. Türk devletlerinin stratejik iş birliğine, Türk halklarının iş birliğine, Türk devletlerinin faaliyetlerine önemli katkılarınız oldu. Bu katkılarınız ve gayretleriniz nedeniyle Türk Devletleri Teşkilatı olarak size ‘Türk Dünyası Ali Nişanı’nı tevcih ediyoruz” tabirlerini kullanmıştı.

Öte yandan, Erdoğan Macaristan Başbakanı Victor Orban’ı kabul etmişti. – SEMERKAND

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu