Haber

Düzce’de köpek ölümlerine soruşturma

DÜZCE’de zehirlenerek öldürüldüğü sanılan 9 köpek yol kenarına ve bahçeye bırakıldı. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, incelenmek üzere ölü köpeklerden numune alarak inceleme başlattı.

Beyköy ilçesine bağlı Çalılık mevkiinde sokak hayvanlarını besleyen Gülşah Kalyoncu, köpeklerin zehirlenerek yol kenarına atıldığı bilgisini aldı. Kalyoncu’nun ihbarı üzerine bölgeye jandarma ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri geldi. Yapılan incelemede, ölen köpeklerden 3’ünün yol kenarına, 6’sının ise bahçeye bırakıldığı belirlendi. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, ölü köpeklerden incelenmek üzere numune aldı ve sorumluların bulunması için soruşturma başlattı.

Gülşah Kalyoncu üzüldüğünü belirterek, “Şu anda görebildiğimiz 9 köpek var. Muhtemelen zehirlendiler. Bunu yapanların çocuğu yok mu, seveni yok mu? Nasıl bir vicdan?’ Öldürdüm, attım, bitirdim ve gittim’ Bu kadar kolay ‘İlahi adalet var, bir gün tecelli edecek’ dedi.

Düzce Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Dursun Altıntaş, “Aşırı anestezi ile zehirleyip çöplüklere ya da bunun gibi tenha yerlere atıyorlar. Halk sağlığını da tehlikeye atıyorlar. 6 köpek bir yerde. Su kanalı. köpekleri attıkları yerden geçiyor. Vahşet yaşıyoruz. Suçlu cezalandırılmalı.” konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu