Ekonomi

Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş, Meral Akşener ile görüşecek mi? İYİ Parti’den açıklama geldi

Son dakika!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener‘ile ilgili “Altı Masa” Açıklamayla başlayan sürecin ardından bugün değerli bir görüşmenin gerçekleşeceği duyuruldu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Akşener ile görüşeceği bildirildi.

CHP’den yapılan açıklamada, “Sayın Başkan, adı geçen iki Büyükşehir Belediye Başkanı, Sayın Meral Akşener’i İYİ Parti Genel Merkezi dışında ziyaret talebine olumlu yaklaştı”söylendi.

açıklamada, “Başkanımız Halil İbrahim daha önce de ifade ettiği gibi masanın küçülmesini değil büyümesini istiyor. İki Büyükşehir Belediye Başkanımız da ‘iradeleri Cumhurbaşkanımıza bağlı ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu milletvekili olarak görmek istiyorlar. devam etmesini talep edeceklerdir.”terimler kullanıldı.

İYİ Parti yalanladı

İYİ Parti Sözcüsü Kürşat Şiddet, görüşmeyle ilgili haberleri yalanladı. Haşin, “Sayın İmamoğlu ve Yavaş’ın ziyaret haberi geçti. Bizler sorumluluk bilincimiz gereği bu konuda net ve netiz. Ne biz böyle bir talepte bulunduk, ne de değerli belediye başkanlarımız bizden böyle bir talepte bulundular. Bu bilgi ve haberler gerçeği yansıtmamaktadır.”söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu