Teknoloji

İPhone’unuzu Mümkün Olduğunca Hızlı Şarj Etmek İçin Yapmanız Gerekenler

İPhone’unuzun Mümkün Olduğunca Hızlı Şarj Olduğundan Nasıl Emin Olabilirsiniz? Bu kılavuz, iPhone’unuzu sıfırdan 100’e kadar ışık hızında (veya iPhone 15 sahipleri için USB-C hızı mı demeliyiz) şarj etmenize yardımcı olacaktır. Doğru güç kaynağından telefonu hızlı bir şekilde şarj etmek için gereken ayarlara kadar adım adım ilerlerken, yarı şarjlı bir telefonla kapıdan dışarı koştuğunuz günlere veda etmeye hazır olun.

Kaynak:https://www.slashgear.com/1489975/how…

1- iPhone’u optimum güç kaynağına bağlayın.

En yeni ve en uygun fiyatlı iPhone olan iPhone 15 Pro, maksimum 20 Watt (W) hızında şarj oluyor. Bu, iPhone’unuzun olabildiğince hızlı şarj olmasını istiyorsanız en az bu kadar güç sağlayabilecek bir fiş bulmanız gerektiği anlamına gelir. Bunlar hemen hemen her standart satış noktasında mevcuttur.

2- iPhone’unuzu doğru şarj portu ve kabloyla şarj edin.

iPhone’unuzu şarj etmek için uygun bir güç kaynağı bulduğunuzda, uyumlu bir şarj parçası ve kablonuz olmadığı sürece cihazınızı tam 20W’ta şarj edemeyeceksiniz. Bir prizin 20W veya daha fazla güç sağlayabilmesi, herhangi bir eski şarj cihazının veya USB kablosunun bu akımı taşıyabileceği anlamına gelmez.

3- Kablo söz konusu olduğunda iPhone’unuzla birlikte gelen kablo en iyi seçenektir.

Optimum iPhone şarj hızları için Apple’ın 20W USB-C Güç Adaptörü gibi bir şeye ihtiyacınız olacak. Şirket artık kutuya bir şarj adaptörü dahil etmiyor, bu nedenle farklı bir tane satın almanız gerekecek. Anker’in Nano serisi gibi diğer şarj cihazları da çalışacak. En az 20W sağlayabilecek bir parça satın aldığınızdan emin olun.

4- Telefonunuz şarj olurken gereksiz özellik ve uygulamaları kapatın.

iPhone’unuz şarj olurken bile çalışmaya devam etmek için güç kullanır. Cihazınızı olabildiğince çabuk şarj etmek istiyorsanız, bunu yapmadan önce telefonunuzu tamamen kapatarak, aldığı gücü kullanmadığından emin olmalısınız. Ancak çağrıları ve bildirimleri alabilmeniz için iPhone’unuzun şarj sırasında açık kalması gerekiyorsa, gücü daha verimli kullanmak için birkaç şey yapabilirsiniz.

5- Öncelikle açık olan tüm uygulamalarınızı kapatın.

Bunu, uygulama karuselini açıp hepsine göz atarak yapabilirsiniz, ancak iPhone’unuzu yeniden başlatarak da gerekli olmayan arka plan işlemlerini kapatabilirsiniz. Ek olarak, Düşük Güç Modunu etkinleştirmek, iPhone’unuzu kapatılıncaya kadar arka plan etkinliğini azaltmaya zorlayarak şarj işleminin hızlandırılmasına yardımcı olabilir. Düşük Güç Modunu ayarların Pil Bölümünde bulabilir ve oradan açabilirsiniz. Ayrıca iPhone’un ana ekranının sağ üst köşesinden aşağı doğru kaydırarak erişilen Kontrol Merkezi’ne de hızlı bir şekilde geçiş yapabilirsiniz. Son olarak, telefonunuzu şarj sırasında kullanmayın, çünkü ekranı açık tutmak ve uygulamaları çalıştırmak ek güç tüketecek ve pilin şarj süresini uzatacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu