Haber

Kız okulları için kampanya başlatıldı! İmza yağıyor

  • HABER7

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin kız okulları” eğitim camiasında yankılanmaya devam ediyor.

Bakan Tekin yaptığı konuşmada, kızlarını okula göndermeyen ailelerin, erkekler gibi çocuklarını da göndermek istemedikleri yönündeki serzenişlerine değindi. Velileri ikna etmek için gerekirse kız okulları açabilmeliyiz. Aileler çocuklarını kız okullarına veya erkek okullarına gönderebilmelidir.dedi.

Hem karma eğitim hem de kız çocukları için başka okul talebinin gerekçesine ilişkin yayınlanan bilimsel bilgilerin ardından vatandaşlar da harekete geçti.

MEB bünyesinde kız okullarının açılması için imza kampanyasıbaşladı.

Milli Eğitim Bakanımızın kız çocuklarına özel eğitim modeli önerisini destekliyorum.başlık ile change.orgİnternet sitesinde başlatılan imza kampanyası kısa sürede 86 bini aştı.

KARMA OKULLARDA DEVAM ETMEK İSTERSENİZ

Kız okulları bir ” hasretKampanya duyurusunda ” Bu hasretin bir an önce bitmesi ümidiyle bir imza kampanyası başlattık. Bu konunun devlet yetkilileri tarafından gündeme getirilmesi elbette halkımızın istekleri doğrultusundadır. Bu konuda devletimizin yanında olduğumuzu belirtmek halk olarak görevimizdir. İsteyenlerin eğitimlerine devam edebilmeleri için hem kız okullarının hem de erkek okullarının karma okullarda açılmasını istiyoruz.” denildi.

KAYNAK: HABER7

kurtun-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu