Haber

Konya Büyükşehir’den Demiryolu Caddesinde Trafiği Rahatlatmak İçin Düzenleme

Konya Büyükşehir Belediyesi, kent içi trafiği rahatlatmak amacıyla Demiryolu Caddesi’nin Adana Çevre Yolu’na bağlantısının uzatılması için başlattığı düzenleme çalışmasında son adıma geldi. Büyükşehir, Devlet Malzeme Dairesi depolarının bulunduğu Demiryolu Caddesi alanında şerit genişletme çalışmalarını da tamamlayarak caddeyi trafiğe açtı.

Konya Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde trafiğin yoğun olduğu caddelerde değerli düzenlemeler yapmaya devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, şehir trafiğini rahatlatmak için alternatif güzergahlar açarken mevcut yolları da genişleterek daha konforlu hale getirdiklerini söyledi.

Demiryolu Caddesi’ndeki trafiğin akışını ve güvenliğini artırmak için değerli çalışmalar yürüttüklerini kaydeden Lider Altay, “Demiryolu Caddesi üzerinde Devlet Malzeme Ofisi (DMO) depolarının bulunduğu alanda şerit genişletme çalışmalarımızı tamamladık. Yolu trafiğe açarken parke düzenleme çalışmalarımız da devam ediyor.”

“Adana Çevre Yolu üzerindeki eski un fabrikasını Demiryolu Caddesi üzerinde yıkarak başladıkları yeniden yapılanma çalışmalarında son aşamaya gelindiğini de kaydeden Önder Altay, “Yeni yol yaparak caddeyi Hüdai Kavşağı’na kadar uzatıyoruz. düzenlemesi Adana Çevre Yolu Demiryolu Caddesi bağlantısına 800 metre mesafededir. . Demiryolu Caddesini sanayi bölgemize bağlamak için çalışıyoruz. İnşallah bir an önce çalışmalarımızı tamamlayarak bölge trafiğini önemli ölçüde rahatlatmış olacağız” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

gazipasa-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu