Haber

Millet İttifakı Liderleri Toplantısı Yaptı

Millet ittifakı başkanları, Cumhuriyet Halk Partisi genel merkezinde toplantıya geldi. Millet İttifakı görüşmenin ardından yazılı basın açıklaması yaptı.

Millet ittifakı başkanları saat 22.00’de Cumhuriyet Halk Partisi genel merkezinde bir araya geldi. Görüşme yaklaşık 3 saat sürdü. Toplantının ardından Millet İttifakı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Millet İttifakı liderleri olarak bahara 48 saat kala bir araya geldik. 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun ev sahipliğinde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’nde gerçekleştirdiğimiz toplantıda; kampanya sürecinde yürütülen çalışmaları ve “1,5 yıldır devam eden sandık güvenliği hazırlıklarını masaya yatırdık. Ülkemize baharı getirecek 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Seçimi’ne tüm ekiplerimizle hazır olduğumuzu büyük bir inanç, kararlılık ve gönül rahatlığıyla belirtmek isteriz.”

Millet İttifakı sandık güvenliğine önem verdiklerini belirterek, “Milletimizin içi rahat olsun, Millet İttifakı 561 bin 977 memur ve istekliyle 192 bin 229 sandığa hazır. Ayrıca istekli avukatlar da görev başında. oyların kullanıldığı her noktada hazır, ihtiyaç halinde her itiraz dikkatle incelenerek, hiçbir sandık boş bırakılmayacak ve Türkiye Cumhuriyeti’nin demokratik geleneğine gölge düşürmeden seçim sonuçlandırılacaktır.”

Demokrasi vurgusu yapılan açıklamada, “Milletimiz, Türkiye yeni bir dönemin eşiğindedir. Bu yeni dönem, liyakatli ekiplerle, şeffaf ve adil bir yönetim anlayışıyla inşa edilecektir. Beklentimiz, 64 milyon 114 bin 341 seçmenimizin seçime girmesidir. Oy hakkına sahip olmak demokrasiye tam katkı sağlayacaktır.İttifak liderleri olarak güzel ülkemizde demokrasiyi inşa edeceğimize söz veriyoruz.- ANKARA

haber-cay.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu