Haber

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar deprem seferberlik planını açıkladı

Kahramanmaraş merkezli 11 ilde ağır hasara yol açan 6 Şubat depreminde Hatay Arsuz’da görev yapan Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, 1’inci derece deprem bölgesi olan Mustafakemalpaşa’da deprem seferberlik planını açıkladı. “Deprem hayatın bir gerçeğidir” sözlerini kullanan Önder Kanar, “Depreme karşı güçleniyoruz.”

11 ili etkileyen depremin ardından deprem Mustafakemalpaşa’nın gündemine otururken, Başkan Kanar çalışmalarını titizlikle sürdürdü. Başkan Kanar, Afet ve Acil Durum Raporu’nu Mustafakemalpaşa Belediyesi Eylül ayı Olağan Meclis Toplantısı 2. Oturumunda meclise sundu.

Mustafakemalpaşa’da olası bir depreme karşı hazırlıkları titizlikle sürdüren Önder Kanar, Mustafakemalpaşa’da toplam 43 Mustafakemalpaşa Afet ve Acil Durum Toplanma Alanının belirlenerek tabelaların yerleştirilmesiyle sıfırdan başladıklarını duyurdu.

Ocak 2021’de Meclis kararıyla 20 gönüllü belediye personelinden oluşan Mustafakemalpaşa Arama Kurtarma Ekibi, Kurtarma ekibi ve 30 kişilik ekipten oluşan Yerel Destek Ekibi, Kahramanmaraş merkez depreminde profesyonelce görev yaptı. yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen Mustafakemalpaşa’da beklenen depreme karşı hassasiyetle çalışan bir ekip. Öyle olduğunu belirtti. Toplam 50 kişilik oluşturulan özel ekibin yanı sıra, AFAD eğitimini tamamlamış istekli bireylerden oluşan arama kurtarma ekiplerini de genişleteceklerini belirten Önder Kanar, “Araştırmada görev alan ekip sayısını artırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Arama kurtarma ekibimize katılmak isteyen ilçe halkından gönüllüleri de dahil edebiliriz. Deprem sırasında bizlere maddi ve manevi destek veren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederiz.” “Bir borcum olduğunu biliyorum.” Söz konusu.

Başkan Kanar, “Deprem coğrafyamızın gerçeği olan 1. derece deprem bölgesi olan Mustafakemalpaşa’da göreve geldiğimiz günden bu yana hassasiyetle çalışmalarımızı sürdürdük ve sürdürüyoruz. Hatay Arsuz’da bulunduğum süre boyunca sayısız insanla temas kurduk. İlçemizdeki korunaklı yapılarda yüzlerce ailenin tüm eksikliklerini giderdik.Mustafakemalpaşa’daki 381 yapıyı inceleyip raporlayarak gerekli tüm tedbirleri aldık.Deprem riskine karşı hazırlıklı olmak şehrimizin ve çevremizin güvenliği açısından öncelikli bir görevdir. Halkımızın refahı. Bu plan, deprem anında daha iyi savunma sağlamak amacıyla geliştirilen bir stratejiyi yansıtmakta ve tüm paydaşların desteğini sağlamaktadır. Şirketin katılımını teşvik ediyoruz. Daha inançlı bir gelecek için gerçek planlarla ileriye emin adımlarla ilerliyoruz. Mustafakemalpasa.” -BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu