Haber

Nasuh Mahruki, Beşiktaş’ta bağımsız belediye başkanı adayı olduğunu açıkladı

CHP’nin Beşiktaş İstanbul Belediye Başkanı Adayı Ali Nasuh Mahruki, aday gösterilmeyeceğine ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Mahruki, “Kendime rehber olarak benimseyip savunduğum Atatürk mirasını, Cumhuriyetçiliği, Milliyetçiliği, Halkçılığı, Devletçiliği, Laikliği ve Devrimciliği benimseyen kurucu partimiz Cumhuriyet Halk Partisi’nden Belediye Başkan Adayı oldum.” aday seçim sürecinde ön seçim yapılmamasını eleştirdi. .

Mahruki, “Geçenlerde 8 adayın yarıştığı Beşiktaş ilçemizde CHP, Başkan Adayını açıkladı. Öncelikle parti yönetiminin tercihinin Beşiktaş ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Ancak sayısız Beşiktaşlıdan da görüyorum ve duyuyorum. Vatandaşlarımız ve komşularımız, CHP yönetiminin ön seçim olmadan Beşiktaş’a aday göstermesinin halkımızın bir sonucu olduğunu belirterek, “Onun tercihlerini ve isteklerini yansıtan bir karar değildi” dedi.

Mahruki, Özgür Özel’in genel başkanlığa seçildiğini ve kurultayda ön seçim sözü verildiğini belirterek, “Son 2 aydır çeşitli seçimler üzerinde çalışırken neredeyse tüm Beşiktaşlıların gözünde şunu gördüm. Kongrede söylendiği gibi, gerçek bir popülist değişimin tüm kalbiyle nasıl istediklerini anlattım.” “2014 yılında söz verilmesine rağmen ön seçim veya trend anketlerinin yapılmaması, anket sonuçlarının seçmenlerle açık ve şeffaf bir şekilde paylaşılmaması ve seçilmiş belediye başkan adaylarının önemli bir kısmının oyların çoğunluğunu oluşturması” Seçmenin mutsuz olması, ülkemiz ve geleceğimiz açısından dikkate alınması gereken önemli bir konudur” dedi.

Bağımsız aday olmaya karar verdiğini açıklayan Nasuh Mahruki, şöyle devam etti:

‘İLÇEMİZDE KİRA KALKIŞMASININ AÇIĞI YARALARI KİŞİSEL YAŞIYORUM’

“Bu kısa sürede gördüğüm yakın ilgi, destek ve samimiyetin ötesinde, ilçemize, İstanbul’a ve Türkiye’ye dair derin kaygılarınızı da öğrenme fırsatı buldum. Geleceğe ve siyasete olan güvensizliğinizi, derin kaygılarınızı hissettim. Deprem felaketine karşı çaresiz bekleyişinize tanık oldum “İlçemizde kar elde etme çabasının açtığı yaraları ve yarattığı eşitsizliği kendi gözlerimle gördüm, bizzat yaşadım. Bir Beşiktaşlı olarak, Beşiktaşlıların Beşiktaş’a dair tüm bu korkularını ortadan kaldırmak, yepyeni ve çağdaş bir Beşiktaş’ı hep birlikte hazırlamak ve geleceğe yeniden inançla bakmamızı sağlamak amacıyla, Sorumlu bir vatandaş olma bilinci ve bilinciyle, Sizlerden aldığım güç ve inançla Beşiktaş Belediye Başkanlığına bağımsız aday olmaya karar verdim. İçinden çıktığım aziz Beşiktaşlılar için, Beşiktaş’ı şeffaf bir yönetimle, cesaretle, örnek bir belediyecilik anlayışıyla yönetmek, haklı ve haklı çabalarımızı sürdürmek. Kararı verdim.”

‘CHP’YE YENİDEN DÖNMEK İSTİYORUM’

“Bizler sizlerle birlikte başkan olmak için değil, rol model belediye olmak için yola çıkıyoruz. Beşiktaş’tan başlayarak önümüzdeki güzel günlerin temelini oluşturacak değişimi göreceksiniz. Yasal zorunluluktan dolayı maalesef mecbur kalıyorum. Bağımsız aday olarak yola devam etmek için Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa ettim. Ancak bu, “Ayrılma gerekli bir geçici süreçtir ve bağımsız adaylık sürecim sona erdiğinde elbette partim olan partime geri dönmek isterim.” Altı Ok ilkelerinin.”

‘İBB SEÇİMİNDE EKREM İMAMOĞLU İÇİN ÇALIŞACAĞIM’

“Çeşitli mecralarda gösterdiğiniz samimi ilgi, güçlü destek ve tercihinizle, Beşiktaş taraftarının Beşiktaş’ını Atatürkçü ve sosyal demokrat değerlerle birlikte yaratmak için yeniden ve çok daha güçlü bir şekilde yola çıkıyoruz. Değerli Beşiktaşlılarımız, bu demokratik mücadelede siz de oy kullanacaksınız. Yerel seçimlerde Beşiktaş’ta bağımsız olarak aday olarak ilgileniyorum.İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde de tüm CHP’liler gibi oyumu Sayın Ekrem İmamoğlu’na vereceğim ve kazanması için çalışacağım.Değerli Beşiktaşlılar bu kolay olmayacak. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Bağımsız Beşiktaş Belediye Başkanı olmak istiyorum. “Desteklerinizi bekliyor, bu kutsal ve çetin mücadelemizde yanımızda olmanızı diliyorum.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu