Haber

Netanyahu’dan Arap liderlere tehdit, ABD’ye şantaj! Gücünüzü korumak istiyorsanız…

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el Kassam Tugayları 7 Ekim sabahı İsrail’e saldırdı. “Filistinlilere ve onların başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlerine yönelik sürekli ihlallerine yanıt verin” İsrail ordusu Gazze Şeridi’ne kapsamlı bir saldırı başlatırken, İsrail ordusu da Gazze Şeridi’ne yoğun bir hava bombardımanı başlattı. İşgalci İsrail ayrım gözetmeden binlerce kadın ve çocuğu katletti.

Gazze’de katliam yapan İsrail’e dünyanın dört bir yanından gelen tepkiler çığ gibi büyüyor.
 

Gazze’de savaş suçları işleyen İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, soykırıma varan katliamların ardından işgalci İsrail’e tepki gösteren ve yaptırımlara hazırlanan Arap ülkelerinin liderlerini açık bir şekilde tehdit etti.

NETANYAHU: KAPA çeneni

Netanyahu açıklamasında şunları söyledi: ”Arap liderlere söylüyorum. Gücünüzü ve çıkarlarınızı korumak istiyorsanız yapabileceğiniz tek şey var. “Ve bu senin sesini susturmaktır.”dedi.

NETANYAHU’DAN ABD’YE ŞANTAJ

CNN’in canlı yayınında soruları yanıtlayan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, üstü kapalı olarak ABD’yi hatalara ortak olmakla suçladı.

CNN muhabiri, “Neden 7 Ekim’in sorumluluğunu şimdi almıyorsunuz?”Netanyahu soruyu şöyle yanıtladı: “Bu soru Pearl Harbor’dan sonra Franklin Roosevelt’e mi soruldu? Bush’a 11 Eylül’den sonra mı soruldu?”o cevapladı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu