Haber

Rize’den TIR’lar Hatay’daki ‘Çadırkent’ için yola çıktı

RİZE (İGFA) –Depremzedelerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak ünitelerle birlikte 200 çadırlık çadırkent için Rize Belediyesi atölyesinde yapılan imalatlar tamamlanarak Hatay’a gönderildi.

İlk sevkiyatın yapıldığı uğurlamada tır şoförleriyle birlikte merkeze gelen Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, yüzyılın felaketi olarak adlandırılan 6 Şubat depreminin ardından önemli bir dönemde deprem bölgelerine yardımların ulaştığına değindi. Tüm Türkiye’den olduğu gibi Rize’den de sipariş verebilirsiniz.

Başkan Rahmi Metin; Depremin ilk anlarından itibaren kurtarma ekiplerinin günlerdir çalıştığı deprem bölgelerinde halen Türkiye’nin farklı bölgelerinden hem çadırlar hem de vatandaşların hijyenik yaşamı açısından yardım alındığını kaydederek, şunları kaydetti: , “Paydaş kurumlarımız, okullarımız ve esnafımızın katkılarıyla Rize Belediyesi atölyesinde imal ettiğimiz 200 adet çadırımız var. Hazır soba, odun, yatak, wc ve duşakabin kapları, hijyen elemanları, yaklaşık 35 TIR ile Hatay’a taşınarak orada oluşturacağımız Çadır Kent’in kurulmasını sağlayacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu