Haber

Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Atatürk’ü Anma Mesajı Yayımladı

Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, 10 Kasım 1938’de vefat eden Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 85. yıl dönümünde rahmet ve minnetle andı.

Cumhurbaşkanı Süleyman Kılınç yaptığı açıklamada, “85 yıl önce vefat eden Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet ve özlemle anıyorum. Onun önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti, bugün özgür olarak varlığını sürdürmektedir. Demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti.

Atatürk’ün bize miras bıraktığı Cumhuriyet sadece bir devlet değil aynı zamanda bir idealdir. Bu kutsal emaneti gelecek nesillerimize daha büyük refah ve refahla aktaracaklarına olan inancımız tamdır. Atatürk’ümüzün fikirleri ve ilkeleri kalbimizde yaşamaya devam ederken, onun önderliğindeki Cumhuriyetimiz sonsuza kadar bağımsız ve özgür yaşayacaktır.

10 Kasım 1938’in 85. yıl dönümünde yüreklerimizde bir hüzün ama bir o kadar da derin bir sevgi var. Sonsuzluğa veda ettiğimiz günden bu yana geçen 85 yıl, Atatürk’ün dünya çapında bıraktığı izleri gurur ve minnetle anmamız için yeterlidir.

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve önderi büyük devlet adamımız Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85’inci yılında bıraktığı eşsiz mirası gelecek nesillere aktarmak için büyük bir kararlılıkla çalışacağımıza olan inancımızı yineliyor, rahmetle anıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e saygı, minnet ve özlemle” dedi. ADIYAMAN

haber-keciborlu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu