Haber

Balçova’nın ikinci tur hedefi yüzde 75’i geçmek

Cumhuriyet Halk Partisi Balçova İlçe Teşkilatı, 28 Mayıs’ta yapılacak 2. Tip Cumhurbaşkanlığı Seçimi için toplandı. Birlik ve kararlılık beyannamesinin yayımlandığı toplantıda, ikinci sağlık seçimlerinde izlenecek yol haritası ve yüzde 75 oy artışı ele alındı.

14 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde Türkiye ortalamasının çok üzerinde oy alan ilçelerden biri olan Balçova’da ikinci tip seçimin hazırlıkları yapılan toplantıyla başladı. CHP Balçova İlçe Başkanlığı’nda İlçe Başkanı Murat Aküzüm’ün uyumuyla gerçekleştirilen toplantıya Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, İlçe İdare Meclisi Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları başkanları ve yöneticileri katıldı.

Balçova’daki 173 yandaşla ilgili tek tek hazırladıkları raporun sunumunu yapan CHP Balçova İlçe Başkanı Murat Aküzüm, “Geçen seçimlere göre oransal olarak daha yüksek oy aldık. Partimizin oylarında bir artış var. Ama daha da önemlisi oyların yüzde 75’i Cumhurbaşkanımıza verilmiş. Oy veren her bir vatandaşımıza ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Şimdi oy alamayan ya da sandığa gitmeyen vatandaşlarımızla tek tek görüşeceğiz. Amacımız ilçemizden alabileceğimiz en yüksek oyu Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’na almaktır” dedi.

Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, “İlk turda ilçemizde yüzde 75 gibi çok iyi bir oy oranı aldık. Ancak bizim için birinci tur geçti ve şimdi yeni bir seçime hazırlanıyoruz. Bütün arkadaşlarımızın morali yerinde. 13.Cumhurbaşkanı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu seçimde alacağı oy oranını artırmayı hedefliyoruz. Balçovalılar demokrasiye olan inancını ilk seçimde sandığa yansıttı. Bunun için Balçova halkına şükranlarımı sunuyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

palandokenajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu