Haber

Hatay’da deprem bölgesinde ailesini kaybeden doktor: Ağlamaya çalıştım

Kahramanmaraş’ta yaşanan büyük facianın üzerinden 1 ay geçti…

Büyük yıkımın yaşandığı Hatay’da Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi o gece yüzlerce yaralıya hizmet verdi.

Hastanenin Başhekimi ve depremzede Prof. Dr. Onur Koyuncu, yaşanan büyük felaketin ardından kısa süre sonra görevinin başına döndü.

Ailesini kaybetti, yaralıları tedavi etti

Beyin sarsıntısında annesini ve babasını kaybeden Koyuncu, yine de düşünmeden işine devam etti ve yardıma koştu.

Başhekim Prof. Dr. Onur Koyuncu, o gece hastanede yaşananları anlatırken şu cümleleri kullandı;

“Tek hastane olarak görev verdik”

Depremden 1 saat sonra bu süreçte hep buradayım. Ben Antakyalıyım, burada aktif görev yapan doktorlardan biriyim. Deprem olur olmaz çocuklarımı alıp buraya geldim. Böylece maceramız başladı. Maalesef çok problemli bir süreçti. Çok önemli sayıda yaralıyla uğraştık. Bildiğiniz gibi bölgedeki diğer tüm hastaneler hızla yıkıldığı için bu görevi tek hastane olarak verdik. İlk 72 saatte yaklaşık 2500 yaralıya hizmet verdik. Onun dışında burada çok hızlı transferler yaptık. Transferlerde UMKE ekipleri sağ olsunlar bize yardımcı oldular. Gerçekten çok güçlü bir süreçti.

“Ağlamaya çalıştım”

Ben bir anestezi profesörüyüm. Ben Antakyalıyım. Aslında ben buranın çocuğuyum. Memleketimi terk etmedim, etmeyeceğim. Sağ olsun, rektörümüz de öyle. Ben de annemi ve babamı kaybettim. Ama buna rağmen ağlamaya çalıştım, çalışacağız.

haber-seben.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu