Ekonomi

Hisse Senetleri Gün Ortasında Yükseliyor: Apple, Krispy Kreme, Netflix, Western Digital Kazandı

Investing.com — Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ana hisse senedi endeksleri, önemli aylık istihdam raporunun yayınlanmasının ardından Cuma günü değer artışı yaşadı.

İşte bugün Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en önemli hisse senedi fiyat değişikliklerinden bazıları:

Apple (NASDAQ:AAPL) hisselerinin değeri, iPhone’u üretmesiyle bilinen şirketin Kaliforniya’da 600’den fazla personelin işine son vereceğini açıklamasının ardından %0,8 artarak pandeminin patlak vermesinden bu yana işgücündeki ilk önemli azalmaya işaret etti.

Netflix (NFLX) hisselerinin değeri, finansal analistlerin 12 aylık tahmini hisse fiyatını emsalleri arasında en yüksek seviyeye çıkarmasının ardından %2,8 arttı ve ana faaliyetlerinin devam eden güçlü performansını ve müşterilere sunduğu cazip değeri kabul ederek ‘satın alma’ tavsiyesini sürdürdü.

Johnson & Johnson (JNJ) hisselerinin değeri, ilaç şirketinin hisseleri %2,3 oranında yükselen tıbbi ekipman üreticisi Shockwave Medical’ı (SWAV) 12,5 milyar dolar değerinde bir işlemle satın alma niyetini açıklamasının ardından %0,1 oranında arttı.

Krispy Kreme (DNUT) hisselerinin değeri, finansal analistlerin McDonald’s (NYSE:MCD) ile ülke çapında yaptığı işbirliğinin kritik bir gelişme olabileceğini öne sürerek donut şirketinin notunu ‘nötr’den ‘overweight’e çevirmesinin ardından %5,7 arttı.

Western Digital (WDC) hisselerinin değeri, finansal analistlerin NAND flash bellek fiyatlarındaki artış nedeniyle veri depolama şirketi hakkındaki notlarını ‘nötr’den ‘satın alma’ya çevirmelerinin ardından %2 arttı.

HubSpot (HUBS) hisselerinin değeri, Reuters’in Google’ın ana şirketi Alphabet’in (NASDAQ:GOOGL) 35 milyar dolar piyasa değerine sahip internet pazarlama yazılımı firması için potansiyel bir teklif konusunda mali danışmanlarıyla görüştüğünü bildirmesinin ardından %4 arttı.

Advanced Micro Devices (AMD (NASDAQ:AMD)) hisselerinin değeri Perşembe günkü %8’in üzerindeki düşüşten sonra toparlanarak %3,8 oranında arttı.

Teladoc (TDOC) hisselerinin değeri, uzaktan tıbbi hizmetler sağlayıcısının uzun süredir görev yapan CEO’su Jason Gorevic’in derhal ayrılacağını duyurmasının ardından sekiz yılın en düşük seviyesinden toparlanarak %1,8 arttı.

Louis Juricic tarafından hazırlanan ek rapor

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu