Haber

KAYSERİ’DE YENİ EĞİTİM ATÖLYESİ KURULACAK

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Erciyes Anadolu Holding ile bağlı markaları İstikbal, Bellona, ​​​​Mondihome, Boyser ve Doqu Home ile Kayseri OSB Teknik Koleji arasında imzalanacak protokol kapsamında Erciyes Anadolu Holding, 30 döşeme ünitesi, 12 dikiş makinesi, 1 yatak teslim edecek. kenar kapatma makinası ve bu makinalara yardımcı ekipmanların bulunduğu bir eğitim atölyesi kurulacaktır.

Bu kapsamda Erciyes Anadolu Holding ile Kayseri OSB Teknik Koleji arasında Eğitim Atölyesi İşbirliği Protokolü imza töreni düzenlendi. Protokol imza törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç da katıldı. İmza töreninde konuşan Önder Büyükkılıç, “Hem ikinci yüzyıl olarak nitelendirdiğimiz Cumhuriyetimizin 100. yılını, hem de Cumhuriyet Bayramınızı bir kez daha tebrik ediyorum.”

Bu değerli ve anlamlı imzalara büyük önem verdiklerini belirten Büyükkılıç, “Hem Erciyes Anadolu Holdingimiz, hem Organize Sanayimizin değerli teknik koleji hem de Milli Eğitimimiz burada kutlu bir imza töreninde bulunuyor, biz de şahit oluyoruz. “Milli Eğitim Bakanlığı’nın talimatıyla bu çalışmalarımızı artırarak sürdüreceğiz” dedi.

“KAYMEK İLE NİTELİKLİ PERSONEL YETİŞTİRME ÇALIŞIYORUZ”

Başkan Büyükkılıç, KAYMEK ile nitelikli personel yetiştirilmesi için çaba harcadıklarının altını çizerek, konuşmasında şöyle konuştu: “Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak KAYMEK bünyesinde ihtiyaçları karşılayacak bir anlayışla çalışıyoruz, nitelikli personel yetiştirmek için çaba harcıyoruz. Meslek Merkezimiz tüm bu kurum ve kuruluşlarla iş birliği içinde bu alanda yaptığı çalışmalarla iş arayan kardeşlerimizin niteliklerine ve niteliklerine uygun bir yaklaşımla katkı sağlamaya özen göstermektedir. “Üniversitelerimiz, kurum ve kuruluşlarımızla iş birliği yaparak zenginlik yaratıyoruz” dedi.

“ONLAR BİZİM GURURUMUZ”

Kayseri’nin verimli bir şehir, kimseye yük olmayan, yük taşıyan, huzurlu ve güvenli bir liman olduğunu vurgulayan Büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şehrimizin ve insanımızın değerini bilmeliyiz. Keyifli bir şehir, kadim bir şehir, üretken bir şehir, ihracatı elinden geldiğince destekleyen, büyükşehirlerin konforunu sağlayan, herkesin büyükşehir sıkıntısından kurtulmaya çalıştığı bir şehir. İSO 500’ün ikinci etabında 2’si Erciyes Anadolu Holding’in kuruluşu olmak üzere 15 şirketimiz var. Sizi tebrik ediyoruz, tüm firmalarımızı tebrik ediyoruz, onlar bizim gururumuzdur. Hem Büyükşehir hem de ilçe belediye başkanları bu konuda sizin hizmetkarınızdır, bizim de size el ele, gönülden hizmet etmemiz gerekiyor.”

OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçın, OSB Teknik Koleji hakkında bilgi vererek, “Amacımız gerçekten tecrübeli, bilgili, bilginin yanı sıra fabrikanın kokusunu da alabilen çocuklar yetiştirmek ve onları bu sektöre kazandırmaktır. Hayırsever iş adamı amcamız Mehmet Altun’dan 3 okul sözü aldık. Yani organize sanayi bölgemiz üretimin merkezi olmasının yanı sıra eğitimin de merkezi olacak. Yetiştirdiğimiz öğrencileri sanayimizle buluşturursak bu ülke sanayi açısından üst sıralara çıkacaktır. Bu projenin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

“BU KAYNAKLARIN HEPSİ KAYSERİ SANAYİSİNİN TİCARETİNDE”

Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin de bulundukları 8 segmentten 5’inin başkanı olduklarını, bu holdingin en ileri teknolojiye, en yeterli altyapıya ve en yeterli insan kaynağına sahip olduğunu, tüm bu kaynakların Kayseri sanayisinin hizmetindedir.

Erciyes Anadolu Holding Yatırım, İştirakler ve İş Geliştirme ile İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Aksu da yaptığı konuşmada, Kayseri’nin en büyük patronu olduklarını ifade ederek, yılbaşından bu yana 1.108 mavi yakalı çalışanı işe aldıklarını sözlerine ekledi. mesleki eğitime de katkıda bulunduklarını söyledi. .

Protokolün hayırlı olmasını dileyen Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse, şunları söyledi: “Çocuklarımızı hayata hazırlarken onları iyi ama aynı zamanda çağın ihtiyaçlarına cevap verebilecek donanıma sahip insanlar olarak yetiştirmek istiyoruz. . Onları ilgileri ve yetenekleri doğrultusunda yönlendirebilmemiz çok değerli. Eğitimin her alanında olduğu gibi mesleki eğitim alanında da kalitenin artırılması temel politikadır. Mesleki eğitimde en değerli süreç teori ile pratiğin birleşimidir. Bugünkü protokol böyle bir örnek teşkil etmesi açısından değerlidir. İmzalanacak protokolün hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Erciyes Anadolu Holding ile Kayseri OSB Teknik Koleji arasında Eğitim Atölyesi İşbirliği Protokolü imza töreni gerçekleştirildi. İmza töreninde konuşan Önder Büyükkılıç, “İmzalamada başarılar diliyoruz. “Sosyal sorumluluk kapsamında şehrimizle ilgili talep ettiğimiz her konuda yanımızda olan, Erciyes Anadolu Holding’in değerli yönetim kurulu üyesi ve CEO’su Alpaslan Bey’in de aralarında bulunduğu tüm ekibe şehrimiz adına teşekkür ediyorum. “dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu