Yaşam

Bacak bacak üstüne atan Engin Polat’ı polis böyle uyardı

Sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarla gündeme gelen Dilan Polat ve eşi Engin Polat , haklarında yürütülen kara para aklama soruşturması kapsamında İstanbul’da düzenlenen operasyonda gözaltına alındı. Çiftin adli kontrole gönderildiği hastanede ilginç bir olay yaşandı. Hastanede sıra beklerken Engin Polat , bacak bacak üstüne attı. Bunu fark eden polislerden biri Engin Polat’ı bacağına vurarak uyardı. Engin Polat’ın uyarının ardından sağlığına kavuştuğu görüldü.

EVLERİNE OPERASYON YAPILDI

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından evlerinde gözaltına alınan Polat çifti ve beraberindekiler, Ankara’nın Vatan Yerleşkesi’ne getirildi. İşlemleri için İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne başvurdu.

VARLIKLARA EL KOYULDU

Haklarında çıkan tartışmaların ve sosyal medyadaki paylaşımlarının ardından MASAK tarafından yürütülen soruşturmanın ardından Dilan Polat ve Engin Polat’ın tüm mal varlıklarına el konuldu. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, geçtiğimiz sabah vergi müfettişlerinin talebi üzerine Polat çiftiyle bağlantılı 15 şirkette arama kararı çıkardı.

FİRMALARA BASKIN YAPILDI, TELEFONLARI ALINDI

Söz konusu kararın, resmi belgelerde sahtecilik, hata yapmak için örgüt kurulması, suçtan kaynaklanan malvarlığının değerinin aklanması ve vergi kanununun uygulanmaması gibi hatalardan dolayı alındığı ortaya çıktı. Öte yandan arama kararı Polat çiftinin dijital ekipmanlarına da yer verdiği için telefonlarına da el konuldu. İş yerlerinde yapılan aramalarda çok sayıda belge ve elektronik cihaz ele geçirildi. Ele geçirilen ekipmanlar, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlar Şube Müdürlüğü ve Maliye Bakanlığı ekipleri tarafından araçlara yüklenerek götürüldü.

ÖZÜR DİLEDİLER

haberenez.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu