Haber

Pınar Karşıyaka, Frutti Extra Bursaspor’u uzatmalarda mağlup etti.

Türkiye Sigorta Basketbol Harikalar Ligi Play Off Çeyrek Final ilk maçında Pınar Karşıyaka, Frutti Extra Bursaspor’u uzatmalarda 91-83 mağlup ederek seride 1-0 öne geçti.

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi Play Off Çeyrek Final ilk maçında Pınar Karşıyaka ile Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonda gayret gösterdiği Bursaspor’u uzatmalarda 91-83 mağlup etti ve seride 1-0 öne geçti. Karşılaşmanın ardından Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca, çok zorlu, ağır ve çetin bir maç geçtiğini söyledi. “Yeterince oynadık. Maçtan önce de söylediğim gibi aslında oyun planıyla ilgili niyetimizi yerine getirdik ama ne yazık ki hareket halinde şut konusunda pek iyi değildik. Bu şutları puana çevirseydik mükafatını alırdık. İlk yarıda yaptığımız o sert savunmanın bir sonucuydu. Çok enerjiktik. Takımıma çok sert bir şut verdik.” Bir maç olacak ve rakibimiz oyunu bırakmayacak dedim ama sonuçta sadece bir maç kazandık, bir maça daha ihtiyacımız var.”

Karşılaşmanın ikinci maçı 30 Mayıs Salı günü Bursa’da oynanacak. Pınar Karşıyaka kazanırsa Bursaspor play-off’lara veda edecek, Bursaspor kazanırsa seri İzmir’de oynanacak üçüncü maça uzayacak. – İZMİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu