Haber

Ankara Mamak Belediyesi İşçi İzin Eylemi Başlattı

Artan enflasyonla birlikte artan hayat pahalılığı vatandaşın sırtını büküyor. Ankara Mamak Belediyesi çalışanları haklarını alamadıklarını söyleyerek işten ayrılma eylemi başlattı.

“BU SATIŞLARLA YAŞAMAK MÜMKÜN DEĞİL”

Mamak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Park Bahçeler Müdürlüğü çalışanları iş bırakma hareketi başlattı. Bir işçi 10 bin 500 lira maaş aldığını belirterek asgari ücretin 17 bin 500 liraya, vasıflı işçiler için ise 20 bin liraya çıkarılmasını talep etti. İşçi, Ankara’da kiraların 8-10 bin lira bandına çıktığını, 13 bin 500 lirayla yaşanılamayacağını söyledi.

İSTEKLER ŞİMDİ UYGUN DEĞİL

Çevre Savunma ve Fen İşleri Müdürlüklerine bağlı işçilerin iş bırakma ve iş yavaşlatma hareketlerine katıldığını belirten Mamak Belediyesi işçisi, talepleri karşısında herhangi bir adım atılmadığını sözlerine ekledi. Sosyal medya üzerinden seslerini duyurmaya çalışan çalışanlar, mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.

SESLERİNİ YETKİLİLERE ÇIKARMAYA ÇALIŞIYORLAR

Başkan Murat Köse’ye seslenen işçiler, taleplerinin kabul edilmemesi halinde yarın da iş bırakmaya devam edecek. Sendikalarına da tepki gösteren işçiler, sendika uzmanları ve yöneticilerinin telefonlarına cevap vermediğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu