Teknoloji

Apple’ın iPhone 16’yı “Yapay Zekalı Telefon” Haline Getirmek İçin Özel Donanım Geliştirdiği İddia Edildi

Kulislerde dolaşan iddialara göre Apple, iPhone 16 ve yeni nesil Mac cihazlarında kullanılacak ürünleri kullanacak. M4 ve A18Çiplerde ve sinir motorlarında kullanılan çekirdek sayısını önemli ölçüde artırarak yapay zeka kapasitesini önemli ölçüde artırmaya hazırlanıyor.

A18 işlemcinin Eylül ayında iPhone 16 modelleriyle birlikte görünmesi beklense de bu akıllı telefonlarda bulunmuyor. gelişmiş yapay zeka Göreceğimizi zaten biliyorduk. Yatırımcı toplantısında konuşan şirketin CEO’su Tim Cook detaylarını bu yılın sonlarında göreceğimiz üretken bir yapay zeka üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Bu yapay zekayı haziran ayında düzenlenecek WWDC 2024 fuarında da görmemiz bekleniyor.

Tim Cook yapay zekaya dikkat çekti.

İlk önce iPhone 8 Modellerde gördüğümüz Neural Engine’in iki çekirdeği vardı. iPhone 12’den bu yana 16 çekirdekli modeller mevcut. Temel performanslarını iyileştirmeyi tercih ediyorlar ElmaBu yıl hem performans hem de sayı anlamında iyileştirmeler yapacak gibi görünüyor.

Bazı yapay zeka özellikleri yalnızca iPhone 16’da Kullanılabileceği söylendi. Bu söylentiler çekirdek sayısının artırılacağı fikriyle uyumlu görünüyor. M4 çipli ilk MacModellerin 2024 sonlarında veya 2025 başlarında piyasaya çıkması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu