Yaşam

Halk Müziğinin Güçlü Sesi İnegöl’de Kulakların Pasını Siliyor

İnegöl Belediyesi, Yıldızlar Altında Açık Hava Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında THM Gençlik Korosu ve Türk Halk Müziğinin güçlü sesi TRT sanatçısı Selcan Kökçen Şahin’i İnegöllülerle buluşturdu.

İnegöl Belediyesi’nin yaz ayları için hazırladığı kültür sanat programları tüm hızıyla devam ediyor. İnegöl Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nun muhteşem gala gecesiyle başlayan ardından; Safa Zakir, Şükrü Turan ve THM yetişkin korosu ile Tuğba Ger konserleri geçtiğimiz Cuma günü “Yıldızların Altında Açık Hava Kültür Sanat Etkinlikleri” kapsamında çocuklara Abdullah Beyaztaş ve Mithat kuklalarıyla sirk gösterisiyle devam etti. 6 özel gecenin yer aldığı programlar kapsamında THM Gençlik Korosu ve TRT Türk Halk Müziği Sanatçısı Selcan Kökçen Şahin, cumartesi akşamı halk müziğinin özgün ve kusursuz yorumlarıyla tanınan güçlü sesi İnegöllülerle buluştu. Amfi tiyatroda yıldızlar altında gerçekleşen konserde, genci yaşlı her yaştan vatandaş unutulmaz bir gece yaşadı.

THM GENÇ KORO TAM NOTLAR ALDI

İki bölümden oluşan konserin ilk bölümü İnegöl Belediyesi Türk Halk Müziği Gençlik Korosu’nun sunumlarıyla başladı. Şefliğini Rıdvan Sayın’ın yaptığı koro, solo ve koro eserleriyle hünerlerini sergiledi. Amfi tiyatroyu dolduran vatandaşların da gücüyle unutulmaz bir atmosfer yaşandı. THM Gençlik Korosu seyircilerden tam not aldı.

SELCAN KÖKÇEN ŞAHİN KULAKLARIN PASINI SİL

Konserin ikinci bölümünde ise halk müziğinin güçlü sesi TRT Türk Halk Müziği Sanatçısı Selcan Kökçen Şahin sahne aldı. Kendine has yorumu ve güçlü sesiyle adeta kulakların pasını silen sanatçı, seslendirdiği eserlerle de izleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı. Konserin sonunda sahneye davet edilen Belediye Başkan Yardımcısı Emin Dündar kısa bir selamlama konuşması yaparak “Yıldızların altında Açık Hava Kültür Sanat etkinliklerimiz devam ediyor. Bu akşam Türk Sanat Müziği koromuz ile ülkemizin nadide seslerinden Selcan Kökçen Şahin’i ağırladık. Onlara teşekkür ederim. Bu akşam bizleri yalnız bırakmadığınız için siz değerli hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.” Gecenin anısına sanatçıya hediye takdim edildi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu